Przegląd Orkiestr Dętych w Olszynie

1 mają 2009 roku w Olszynie odbył się przegląd orkiestr dętych „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”. W wydarzeniu wzięło udział pięć orkiestr – z Olszyny, Przemkowa, Trzebnicy, Iłowej i Żelaznego Brodu w Czechach. Na widowni zasiedli m.in. wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, oraz europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg.

Około godz. 12.00 odbyła się odprawa wszystkich kapelmistrzów, następnie rozpoczął się przemarsz orkiestr ulicami Olszyny. Każda miała inną trasę ze wspólnym punktem spotkania, którym był miejski stadion. Orkiestry wkroczyły na teren obiektu z wielką pompą. Po tym zespoły występowały na scenie, grając przeróżne utwory począwszy od standardów, poprzez muzykę popową, folklorystyczną, jak i muzykę jazzową. Rodzynkiem była orkiestra z Czech która wykonywała utwory nie tylko instrumentalne, w ich repertuarze były również piosenki instrumentalno-wokalne. Przegląd zakończył się wspólnym koncertem wszystkich orkiestr, które połączone zaprezentowały się bardzo imponująco.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć z przeglądu na naszej stronie, oraz na stronę luzyce.info, gdzie znajduje się reportaż wideo z przeglądu orkiestr dętych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *